Ammattilaisia palvelevat

Maalaus- ja remonttiliikkeet sekä jälleenmyyjät
 

Myyntijohtaja, ammattilaiset

Luukkainen, Kaarle
Puhelin 050 311 1295
kaarle.luukkainen@tikkurila.com

 

Pääkaupunkiseutu ja Etelä-Suomi

Felin, Mikko
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 040 727 0609
mikko.felin@tikkurila.com

 

Pirkanmaa

Hagelberg, Juha
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 0400 600 802
juha.hagelberg@tikkurila.com

 

Etelä-Häme ja Kaakkois-Suomi

Iikkanen, Mika
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 040 522 2677
mika.iikkanen@tikkurila.com

 

Lounais-Suomi

Jokinen, Sami
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 040 167 8489
sami.jokinen@tikkurila.com

 

Savo-Karjala, Keski-Suomi ja Pohjanmaa

Koponen, Keijo
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 0400 870 336
keijo.koponen@tikkurila.com

 

Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Suomi

Myllylä, Jarkko
Asiakasryhmäpäällikkö
Puhelin 040 167 6796
jarkko.myllyla@tikkurila.com

 

Tekninen tuki urakoitsijoille

Hakkarainen, Risto
Tekninen asiantuntija
Puhelin 040 764 9229
risto.hakkarainen@tikkurila.com

 

Julkisivu- ja lattiaurakoitsijat

Tienhaara, Jyrki
Myyntipäällikkö
Länsi-Suomi
Puhelin 040 630 1829
jyrki.tienhaara@tikkurila.com 

 

Auer, Mikko
Projektimyyntipäällikkö
Uusimaa
Puhelin 0400 411 287
mikko.auer@tikkurila.com

 

Kastari, Harri
Projektimyyntipäällikkö
Pirkanmaa, Häme ja Kaakkois-Suomi
Puhelin 040 637 5990
harri.kastari@tikkurila.com

 

Koponen, Keijo
Asiakasryhmäpäällikkö
Savo-Karjala, Keski-Suomi ja Pohjanmaa
Puhelin 0400 870 336
keijo.koponen@tikkurila.com

 

Myllylä, Jarkko
Asiakasryhmäpäällikkö
Pohjois-Pohjanmaa ja Pohjois-Suomi
Puhelin 040 167 6796
jarkko.myllyla@tikkurila.com

 

Lattiaurakoitsijat

Kyttänen, Kari
Avainasiakaspäällikkö
Lattiapinnoitteet
Puhelin 0400 458 471
kari.kyttanen@tikkurila.com

 

on lisätty muistilistalle.
on poistettu muistilistalta.
fi