Kaksikomponenttinen hartsimodifioitu epoksimaali.
Kaksikomponenttinen hartsimodifioitu epoksimaali.
• Sopii teräs-, sinkki- ja alumiinipinnoille. Tuote on nopeasti päällemaalattavissa ja käsittelykuiva. Sitä voidaan käyttää myös yksikerrosmaalina. • Muodostaa kalvon, joka kestää hyvin mekaanista sekä kemikaali- ja ilmastorasitusta. Erinomainen rasitukselle alttiiden pintojen pohja-, väli- ja pintamaalina.
• Suositellaan esim. hallien runkojen, putkisiltojen, kuljettimien ym. teräsrakenteiden ja laitteiden maalaukseen.
Käytännön riittoisuuteen vaikuttavat maalausmenetelmä ja -olosuhteet sekä maalattavan rakenteen muoto että pinnan laatu. Huom! Maalaustyö tulee suorittaa ja valvoa standardin SFS-EN ISO 12944-7 ohjeistuksen mukaisesti, jos tuotteen tuoteseloste ei muuten ohjeista. Liiallinen kalvonpaksuus voi aiheuttaa mm. maalikalvon halkeilua, valumista, pidentynyttä maalin kuivumisaikaa, pehmeää kalvoa, heikentynyttä kemiallista kestävyyttä, kiillon vaihtelua ja heikentynyttä maalauskertojen välistä tartuntaa tai heikentynyttä tartuntaa maalausalustaan. Jos tuotetta käytetään muuten, kuin mitä SFS-EN ISO 12944-7 ohjeistaa, tulee Tikkurilalta olla kirjallinen ohjeistus työn suorittamiseen.
Liuoteohenteinen
Temacoat SPA 50 sopii teräs-, sinkki- ja alumiinipinnoille. Tuote on nopeasti päällemaalattavissa ja käsittelykuiva. Sitä voidaan käyttää myös yksikerrosmaalina.
Temacoat SPA 50 muodostaa kalvon, joka kestää hyvin mekaanista sekä kemikaali- ja ilmastorasitusta. Erinomainen rasitukselle alttiiden pintojen pohja-, väli- ja pintamaalina.
Voit lähettää useammalle vastaanottajalle erottamalla sähköpostiosoitteet pilkulla.
Without the most up-to-date version of your browser, you may have problems using tikkurila.com website.
For instructions on how to upgrade, visit your browser's help resources: